Lewis - životopis

5. listopadu 2009 v 18:00 |  Zajímavosti
Lewis se narodil 7. ledna 1985 v Tewinu. Už jako malý kluk projevoval velký talent pro autíčka na dálkové ovládání. V šesti závodil s dospělími a porážel je. Možná se vám to zdá jako nepodstatná záležitost, ale vzpomeňme si na Ayrtona Sennu, který byl expertem na dálkově ovládané modely letadel.
Od modelů se dostal na motokáry a okamžitě patřil k nejlepším. Noviny ho milovali, byl jejich hrdinou. Motokáry měli sice už dost hvěd, Liuzziho, Rosberga nebo Kovalainena. Ale Lewis byl jiný, vyjímečný...
Největší zlom nastal v roce 1995, kdy v 10 letech vyhrál Autosort Award. Který tehdy sponzoroval McLaren. Po závodě Lewis zamířil za Ronem Denisem a zeptal se, zda by někdy mohl závodit za McLaren. Ron si to zapamatoval, a za tři roky, když Lewis vyhrál vše, co bylo možné, si ho znovu vyhledal. Hamiltonovi se tak změnil celý život.
Ron ale neudělal, co se od něj očekávalo. Nestčil pod ruku Lewisově otci k podpisu smlouvu na 50 let výhodnou jen pro McLaren. Naopak, byl připraven mu plně pomoci a hlavně ho finančně podporovat. A tak začala pro Lewise nová éra.

A Lewis byl velmi úspěšný. Vyhrál motokárové mistrovství Evropy i Světa. Rozmetal týmového kolegu Nica Rosberga (dodnes jsou velcí přátelé). Oba spolu závodili například v roce 2001 v Kerperu, kde Michael Schumacher organizoval menší závody. Lewis zde skončil druhý, porazi ho jen o tři roky starší Tonio Liuzzi. Keke Rosberg tehdy předpověděl: " Jen dva z těchto chlapců se dostanou do F1. Nico díky mě, Lewis díky McLarenu".
Další dva roky strávil Lewis v britské formuli Renault, dalé pak následovala F3 kde skončil pátý těsně za Nicem. Pak se ale jejich cesty rozešly. Nico odešel do GP2. Lewis zůstal na doporučení Mclarenu ještě rok v F3. Sezonu famózně ovládl a v roce 2006 dostal po Nicovi místo v GP2 v týmu ART. Zde byl jeho největším soupeřem Nelson Piquet Jr. Ale Lewis dokázal porazit i jeho a Šampionát vyhrát. No a to už měl cestu do F1 otevřenou....
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 aDéLkA :D aDéLkA :D | Web | 5. listopadu 2009 v 18:03 | Reagovat

uu .. omg ... to je nádherná fotka jak má tu kapucu .. upe úžasná .. :-*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama